Bir Milletin Ahlak Değeri O Milletin Yükselmesini Sağlar Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
Atatürk’ün Bir Milletin Ahlak Değeri O Milletin Yükselmesini Sağlar sözü ile ilgili kompozisyon.

   Ahlak, hem tek tek bireylerin hem de toplumların sahip olması gereken önemli bir özelliktir. Ahlakın bulunmadığı, ahlaksızlıkların kol gezdiği bir toplumda insanların iyi işlere, gelişmeye yönelmesi zor olur.

   Ahlak insanları iyiye, doğruya sevk eder. Yardımlaşmayı, dayanışmayı gerektirir. Böyle bir toplumda sefalet içinde yaşayan insanların sayısı az olur. Yoksulluğun haddi aşmadığı milletlerde eğitim seviyesi daha yüksek olur. Elbette ki eğitimin yüksek seviyede olması da o ülkeyi kalkındıracak, yükseltecek kişilerin yetişmesini sağlar. Ahlak değeri olmayan bir millet, kalkınma derdinde olamaz. Öyle bir millet, ancak kendi çıkarları, kendi heves ve istekleri peşinde koşar. Dolayısı ile kendi ülkesine veya milletine herhangi bir katkıda bulunamaz.

   Ahlaksız bir toplum çökmeye mahkum olur. Böyle bir toplum belli bir süre varlığını devam etmeyi başarsa da, o süreden sonra insanlar arasında çatışma ve kavgalar çıkar. Kavga ve çatışmanın olduğu bir yerde de şüphesiz ki çökme kaçınılmaz olur.

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.