Bir Zaman Makineniz Olsaydı Neler Yapmak İsterdiniz İle İlgili Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
Bir zaman makineniz olsaydı neler yapmak isterdiniz ile ilgili kompozisyon. Zamanı geri getirebilseydiniz neler yapardınız?

BİR ZAMAN MAKİNEM OLSAYDI

   Geçmişe dönmemi veya geleceğe gitmemi sağlayacak bir zaman makinem olsaydı, öncelikle geriye değil, geleceğe gitmek isterdim. Geçmiş zaten yaşandı ve az çok neler olduğunu hepimiz biliyoruz. Oysa gelecekte ne olacağını kimse bilemez. Daha iyi bir dünya umuduyla öncelikle geleceğe giderdim. Eğer gelecekte dünya çok daha güzelse, yaşama oradan devam etmek isterdim. Ancak sandığımdan kötü ise en başa dönmek isterdim.

   Bu soruyu normal bir öğrenciye sorsak muhtemelen büyük bir çoğunluğu kendi geçmişine dönerek hatalarını düzeltme yoluna gidecektir. Oysa benim bir zaman makinem varsa insanlık tarihinin ilk safhalarına kadar gidebilirim. Bu yüzden benim düşüncelerim ve hayallerim biraz daha farklı.

   Bir zaman makinem olsaydı teknolojinin henüz gelişmediği, beton yığınlarının arşa doğru yükselmediği, fabrika bacalarının tütmediği, her yanın ağaç ve ormanlık olduğu, barışın yaygın olduğu bir döneme gitmek isterdim. Tarlamda kendi domatesimi yetiştirmek, kendi ineğimin sütünü içmek isterdim. Televizyonsuz, bilgisayarsız, insanların konuştuğu, paylaştığı bir döneme gitmek isterdim.

1 yorum:

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.