Camiler ve Din Görevlileri Haftası ile İlgili Yazı

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
                                            Camiler ve Din Görevlileri Haftası

Camiler ve Din Görevlileri Haftası her sene Ekim ayının ilk haftası (01-07 Ekim) kutlanır. Bu kutlama ve etkinliklerin en büyük amacı çocukları, gençleri camiye alıştırmak, onlara camiyi sevdirmek, ele alınan toplumsal bir konu ile ilgili etkinlikler düzenlemektir. Nitekim her sene Ekim ayının birinci haftasında çeşitli konular belirlenerek bu konularda vaazlar, hutbeler hazırlanır, konuşmalar yapılır ve yazı yarışmaları düzenlenir.

Bu haftanın eski adı Camiler Haftası idi. Ancak 2003 yılından itibaren, ismi değiştirilerek Camiler ve Din Görevlileri Haftası yapılmıştır. Camilerin dinimizdeki önemi büyüktür. Öyle ki onları Allah'ın manevi evleri, ya da yeryüzündeki evleri olarak görürüz. En önemli ibadetlerimizin bazılarını burada yaparız. Namaz kılmakla birlikte özellikle bazı belli tarihlerde camilerde çeşitli etkinlikler yaparak, toplumsal etkileşim ve iletişimin artmasını sağlarız.

Çocukları camilere henüz erken yaşlarda alıştırmak gerekir. Onların oyun oynamak için camiye gelmiş olması bile önemli bir husustur. Bunu iyi değerlendirmek gerekir. Camide oyun oynayan veya namaz esnasında konuşan küçük bir çocuğu azarlamak veya camiden kovmak, onun ömür boyunca camilerden uzak durmasına sebep olabilir. Bu nedenle her Müslüman bu konuda son derece hassas olmalıdır.

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.