Çiçek Sevgisi ile İlgili Kompozisyon

                                                                   Çiçek Sevgisi

Hemen hepimizin evinde saksılarda güzel çiçekler vardır veya bir dönem var olmuştur. Kısa bir süreliğine bile çiçek yetiştirenler, bu işin ne kadar güzel ne kadar huzur ve mutluluk verici olduğunu bilirler. Çiçekler çoğu defa bizim için bir arkadaş, bir dost gibidir. Onlarla konuşanlarımız, sırlarını paylaşanlarımız bile vardır.

Çiçekler, Allah'ın yaratmış olduğu en güzel varlıklardandır. Renk renk, koku koku çiçekler insanı bir diyardan alıp başka bir diyara götürür. Hele de ilkbaharın gelişi ile kırlarda, dağlarda açan elvan elvan çiçekler, burcu burcu kokan çiçeklere bakmaya, koklamaya doyum olmaz. İnsanın içindeki stres, huzursuzluk ve mutsuzluk bir anda yok olur gider. Çiçekler, dünyanın süsü gibidir. Zaten ilkbahar mevsiminin bunca güzel olmasının en büyük sebeplerinden birisi de bu renk renk çiçeklerdir.

Stresten uzak durmak, beton şehirlerin boğucu havasından az da olsa kurtulmak isteyenler balkonlarında da olsa çiçek yetiştirmelidir. Onları sulamak, onlara dokunmak ve onlarla konuşmanın tadı başkadır. Çiçekler size sadık ve nazenin varlıklardır. Onları sever ve ihtiyaçlarını giderirseniz, onlar da en canlı renkleri ile karşılayacaktır sizi.

İlginizi Çekebilir

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *