Depresyon ile İlgili Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
Depresyon ile ilgili kompozisyonlar.

DEPRESYON

Depresyon; insanların günlük hayatlarında yaşadığı olayların onları derinden etkilemesi ve yanlış düşüncelere veya davranışlara yönlenmesine sebep olan psikolojik rahatsızlıktır. Depresyon belirtileri gösteren kişilerin kesinlikle psikolojik destek ve tedavi alması gerekir.

Depresyonda olan bir insan her şeyi anlamsız bulur. Geleceğe dair hiçbir ümit içinde olmaz. Sürekli karamsardır. Hayatının berbat olduğunu ve daha da berbat olmaya devam edeceğini düşünür. Böyle insanlar için ölmek en iyi çözümdür. Öyle ki zamanında tedavisi yapılmayan depresyon hastalarının yaklaşık %15 intihar veya intihara teşebbüs etmektedir.

Depresyon belirtileri gösteren birinin tedavisi konusunda en büyük görev aile bireylerine düşmektedir. Belirtilen gösteren birinin zaman kaybedilmeden psikolojik destek alması sağlanmalıdır. Ayrıca sorunun kaynağı bulunarak onun halledilmeye çalışılması gerekir.

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.