Dünya Çevre Günü ile İlgili Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
                                                            Dünya Çevre Günü

5 Haziran günü Dünya Çevre Günü olarak kutlanmaktadır. Bu günün kutlanış amacı, insanlarda çevre bilinci oluşturmaktır. Çevre deyince aslında aklımıza sadece bizim yaşadığımız alanlar gelmemelidir. Tüm dünyayı, hatta uzayı bile çevre kategorisinde değerlendirebiliriz. Zira çevre temizliği kapsamında uzay da vardır. Uzayda bile insanlara ait birçok çer çöpü olduğu, insanların uzayı bile kirlettiği bilinmektedir.

Çevreyi korumak, temiz tutmak yedisinden yetmişine herkesin görevidir. Bu konuda her insan üzerindeki sorumluluğu yerine getirdiği takdirde tertemiz bir çevreye sahip olabiliriz. Çevre kirliliğindeki en büyük etken maalesef insandır. Doğayı düşünmeden, çevresini kirleten insanlar, aslında kendilerine zarar veriyordur da haberleri yoktur. Çevre temizliği deyince sadece çevreyi temizlemek gelmemelidir akla. Aksine akla ilk gelmesi gereken, onu hiç kirletmemektir. Hele de doğaya tamamen zararlı olan, doğada yok olması için binlerce senenin geçmesi gereken zararlı maddelerle hiç kirletilmemelidir. Çevreye zararlı olan faaliyetler yürütülmemelidir. Var olan orman kaynakları yok edilmemeli; aksine çorak alanlar mümkün olduğunca ormanlaştırılmalıdır.

Çevrenin insan sağlığı üzerinde büyük etkileri vardır. Kirli bir çevrede zararlı mikropların üremesi daha kolaydır. Bu da çeşitli hastalıklara sebep olmaktadır. Dünya hepimizin ortak malıdır. Bu ortak malı korumak da hepimizin görevidir.

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.