Dünya Çocuk Hakları Günü ile İlgili Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
                                              Dünya Çocuk Hakları Günü

  Her yılın 20 Kasım günü, Dünya Çocuk Hakları (Uluslararası Çocuk Günü) olarak kabul edilmiştir. Dünya genelindeki çocukların durumu göz önünde bulundurulduğunda onların haklarını belirten düzenlemelerin yapılması kaçınılmazdır.İşte, tüm bu düzenlemeler Evrensel Çocuk Hakları Sözleşmesinde yer almaktadır.

  Çocukların en büyük hakkı elbette ki önce yaşama hakkıdır. Hiçbir çocuğun, her ne sebeple olursa olsun öldürülmesi kesinlikle mazur görülemez. Çocukların en çok ihtiyaç duyduğu şey şüphesiz ki sevgi ve ilgidir. Bunu en iyi şekilde gerçekleştirmenin yolu da çocukların kendi anne ve babalarının yanında yetişip büyümesidir. Eğitim hakkı da çocukların vazgeçilmez haklarından birisidir. Her çocuk, geleceğini inşa etmek için mutlaka eğitimini tamamlamalı, hiçbir çocuk bu haktan yoksun bırakılmamalıdır.

  Günümüz dünyasındaki çocuklara baktığımızda durum çok vahimdir. Küçük yaşlarda çalıştırılan çocuklar, cinsel istismara uğrayan, savaşlarda acımasızca katledilen çocuklar hepimizin yüreğini dağlamaktadır. dünyanın en saf en masum kesimi olan çocuklara zarar vermek, onlara işkence yapmak veya onları hayatlarından etmek insanlığa yakışan davranışlar değildir. Bu konuda dünyanın tüm devletleri üzerine düşeni yapmalı, çocuk hakları konusunda çok hassas davran alıdır. 

2 yorum

Saolun cok isime yaradi😊

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.