Dünya Gıda Günü ile İlgili Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
                                            16 Ekim Dünya Gıda Günü

   Her yıl 16 Ekim günü Dünya Gıda Günü olarak kabul edilmektedir. 16 Ekim tarihi aynı zamanda Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütünün (FAO) kuruluş yılıdır. Belirlenen bu günde her yıl FAO tarafından yeni bir konu belirlenerek bu konu üzerinden çeşitli araştırmalar yapılır ve kamunun da katılım sağlanmasına çalışılır.

   Tüm bu etkinlerin ana amacı dünyadaki açlık sebeplerini ortaya çıkarmak ve gereken önlemleri almaktır. İnsanları üretime ve bilinçli tüketime teşvik etmek, böylece açlığı bir nebze de olsa azaltmaya çalışmaktır. Tüm insanlar özellikle tüketim konusunda çok hassas olmalıdır. Hepimiz bilmeliyiz ki bizler tokluk içinde yaşarken; başka yerlerde açlıkla boğuşan, bu yüzden hayatını kaybeden milyonlarca çocuk veya bebek bulunmaktadır. Bilinçli bir tüketim veya paylaşımla, dünya üzerindeki açlığın kısmen ortadan kaldırılması gayet mümkündür.

   Müslümanların yerine getirdiği en önemli ibadetlerden birisi oruçtur. Oruç, sadece aç kalmak değildir. Orucun asıl amacı, açların, fakirlerin halinden anlamak onlara yardım eli uzatmak, paylaşmaktır. Bir Müslüman oruçtan bu çıkarımları sağlayamıyorsa, elindekini muhtaçlarla paylaşmıyorsa gerçek Müslüman değildir.

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.