Dünya Tasarruf Günü ile İlgili Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
                                                   Dünya Tasarruf Günü

   1924 yılından bu yana, her senenin 31 Ekim günü, Dünya Tasarruf Günü olarak kutlanmaktadır. Birinci Dünya Savaşından sonra kendine yeni yeni gelmeye başlayan devletler, çeşitli ekonomik tasarruflarla toparlanmalı, ekonomiyi tekrar canlandırmalıydılar. Bu amaçla yapılan kongrelerde insanlar bilinçlenmeye ve tasarruf etmenin gerek kişi üzerinde gerekse de devletler üzerinde ne kadar etkili olduğu anlatılmaya çalışıldı. Çocuklara kumbaralar, büyüklere ise banka hesaplarını tanıtan broşürler, posterler vs. dağıtıldı.

   Tasarruf, kişilerin ve devletlerin ekonomik güçlerini devam ettirmeleri konusunda çok önemli bir yere sahiptir. Tasarruf, geleceğe yatırım yapmak, biriktirmek demektir. Tasarruf yapan insanlar geleceğe daha emin bir şekilde bakarlar. Herhangi bir işsizlik, hastalık, iflas gibi bir durumda daha kötü bir duruma düşmemiş olurlar. Dünyadaki her bireyin tasarruflu davrandığı düşünüldüğünde ortaya büyük bir ekonomik güç çıkar ortaya. Örneğin Türkiye'de bile sadece yapılan ekmek israfı çok büyük rakamlarla ifade edilmektedir. Yapılacak bir ekmek tasarrufu, her gün binlerce aç insanı doyurmaya yetecektir.

   Her insan harcadığı paraya, satın aldığı, tükettiği şeylere, yaktığı elektriğe veya kullandığı suyun miktarına dikkat etmeli, israftan kaçınmalıdır. Ülkemizde de israftan kaçınıldığı takdirde daha büyük bir ekonomik güç elde etmek gayet mümkündür. İsraf, dinin inancımızın da karşı çıktığı bir durumdur. Tasarruf edenler zenginliğe, bolluğa dolayısı ile refaha daha hızlı bir şekilde adım atarlar.

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.