Dünya Turizm Günü ile İlgili Yazı

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
                                             Dünya Turizm Günü

   Her 27 Eylül tarihi, Dünya Turizm Günü olarak kutlanmaktadır. Bu kutlamaların sebebi dünyanın sahip olduğu doğal, tarihi veya kültürel zenginlikleri tanıtmak, insanlar arasındaki iletişimi güçlendirmek ve her ülkenin gerekirse kendi turizm olanaklarının reklamını yapma fırsatını vermektir.

   Dünyanın her köşesinde birbirinden eşsiz güzellikler vardır. Bu güzelliklerin bir kısmı tamamen doğanın eseri, bir kısmı ise insan eseridir. Her ne olursa olsun bu eserler insanları kendisine çekmektedir. Bu güzellikleri görmek uğruna bir ülkeden başka ülkeye veya bir şehirden başka şehire gitmek turizm olarak tanımlanabilir.

   Ülkemiz de bir turizm ülkesi olarak değerlendirilebilir. Dört tarafının denizlerle çevrili olması, ülkemizde dört mevsimin de yaşanması; hatta çoğu defa dört mevsimin aynı anda yaşaması ve tarihi eserler, ülkemizin bir turizm ülkesi olmasını sağlamıştır. Sahip olduğumuz güzellikleri yabancılara tanıtmak, onların ülkemizi ziyaret ederek güzel vakit geçirmesi ve karşılığında ülke ekonomisine katkıda bulunması çok önemlidir. Bu hususta başta ilgili kurum ve kuruluşlar ve her vatandaş üzerine düşeni yapmalı, turizm zenginliklerimizi de korumalıdır.

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.