Eğitimdir Ki Bir Milleti Ya Özgür Bağımsız Şanlı Yüksek Bir Topluluk Halinde Yaşatır Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
Atatürk’ün Eğitimdir Ki Bir Milleti Ya Özgür Bağımsız Şanlı, Yüksek Bir Topluluk Halinde Yaşatır; Ya Da Esaret Ve Sefalete Terk Eder sözü ile ilgili kompozisyon.

   Bir ülkenin eğitim sistemi ve eğitim seviyesi, o ülkenin kalkınmışlığının veya geri kalmışlığının da bir göstergesidir. Eğitime önem verilen ve iyi bir eğitim sistemi oturtmuş ülkelerin çok daha ileride olduğunu görmek mümkündür. Oysa eğitim sistemini oturtamamış, eğitime gereken önem verilmemiş ülkeler geri kalmış ve geri kalmaya mahkum olan ülkelerdir.

   Eğitimin insanlara katkısı çok büyüktür. Eğitimli insanlar, özgürlüklerine, bağımsızlıklarına çok büyük önem verir ve bunlar için mücadele ederler. Eğitimsiz insanlar için bunların pek bir kıymeti yoktur. Kıymeti olsa dahi bunları elde etmek için neler yapılması gerektiğini, nasıl bir yol izlenmesi gerektiğini bilmezler. Eğitim, insanların daha üretken olmasını sağlar ve tüketimi de bilinçli hale getirir. Bir ülkenin kalkınmasında etkili olacak kişilerin yetişmesi eğitim sayesinde olur.

   Bir ülke en çok eğitime önem vermeli, en çok ona yatırım yapmalıdır. eğitime harcanan para harcanmış değil, biriktirilmiş, geleceğe yatırım yapılmış demektir. Zira eğitim için harcanan para, er ya da geç kat kat fazlası ile geri gelir.

1 yorum:

8/B ye Selam!!!

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.