Evlilik ile İlgili Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
                                                                           Evlilik

Evlilik, birbirini seven veya sevmeye niyetlenen bir kadın ve erkeğin bir aile kurmak üzere beraberce yaşamaya karar vermesidir. İnsan neslinin devam etmesinde ve zıt cinslerin birbirini sevmesinde en etkili kurumlardan biridir.

Evlilik, aile kurmaya, birlikte yaşamaya ve çocuk yapıp yetiştirmeye niyet etmektir. Allah'ın insanlara verdiği karşı cins sevgisi, evliliğin temellerinden birisini oluşturur. Zaten erkek ile kadın arasındaki sevgi ve aşk bağı olmasa belki insanlar evlenmeye veya çoğalmaya ihtiyaç bile duymayacaklardı. Bunu en iyi bilen Allah, her şeyi uygun hale getirdi, kalplerimize karşı cinse karşı sevgi duygusu koydu ve böylece evlilikler yapmamızı sağladı.

İmkanları olan, herhangi bir hastalığı veya rahatsızlığı olan her erkek ve kadın mutlaka evlenmeli, evliliğin tadını almalıdır. Bekarlık sultanlıktır derler ama evlilik gibisi de yoktur.

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.