Genel

Evren ile İlgili Kompozisyon

                                                                      Evren

Dünyanın da içinde bulunduğu, güneş, yıldızlar, galaksiler, kısacası gözümüzle gördüğümüz ve göremediğimiz tüm uzayı evren olarak tanımlıyoruz. Evrenin var oluşu kutsal kitabımız olan Kuran’da anlatılmış, nasıl yaratıldığından söz edilmiştir.

Bilimsel verilere göre de evrenin yaratılışı hakkında çeşitli bilgilere ulaşılmış; fakat kesin yargılara henüz ulaşılamamıştır. Evrende bildiğimiz ve bilmediğimiz birçok gezegen, yıldız, meteor ve galaksi var. İnsanoğlunun günümüz bilgi ve teknolojileri ile ilgili evrenin yaratılışı ile ilgili kesin bilgilere sahip olması şimdilik mümkün değil. Ancak bilimin azmi, her geçen gün yeni bilgi ve bulgular elde etmeye devam ediyor. Evrende canlı olduğunu bildiğimiz tek gezegen Dünya. Belki bilmediğimiz başka gezegenlerde de farklı canlılar yaşıyordur; fakat şimdilik böyle bir kanıtımız yok. Evreni yaratılışı, insanların düşüncelerini daima meşgul etmiştir. Akıllardaki sorulara cevap alınabilmesi için derin araştırmalar yapılmaya devam etmektedir.

Evrenin belki ilk oluşumunu tam olarak bilmiyoruz ama onun muhteşem düzenini hepimiz biliyoruz. Şu anda geçerli olan doğa kanunları az bir şey değişiklik gösterse bile biz dünyalılar için belki her şey değişecektir. Ancak Alkah öyle bir nizam oluşturmuş ki her şey yerli yerinde.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı