Evren ile İlgili Kompozisyon

                                                                      Evren

Dünyanın da içinde bulunduğu, güneş, yıldızlar, galaksiler, kısacası gözümüzle gördüğümüz ve göremediğimiz tüm uzayı evren olarak tanımlıyoruz. Evrenin var oluşu kutsal kitabımız olan Kuran'da anlatılmış, nasıl yaratıldığından söz edilmiştir.

Bilimsel verilere göre de evrenin yaratılışı hakkında çeşitli bilgilere ulaşılmış; fakat kesin yargılara henüz ulaşılamamıştır. Evrende bildiğimiz ve bilmediğimiz birçok gezegen, yıldız, meteor ve galaksi var. İnsanoğlunun günümüz bilgi ve teknolojileri ile ilgili evrenin yaratılışı ile ilgili kesin bilgilere sahip olması şimdilik mümkün değil. Ancak bilimin azmi, her geçen gün yeni bilgi ve bulgular elde etmeye devam ediyor. Evrende canlı olduğunu bildiğimiz tek gezegen Dünya. Belki bilmediğimiz başka gezegenlerde de farklı canlılar yaşıyordur; fakat şimdilik böyle bir kanıtımız yok. Evreni yaratılışı, insanların düşüncelerini daima meşgul etmiştir. Akıllardaki sorulara cevap alınabilmesi için derin araştırmalar yapılmaya devam etmektedir.

Evrenin belki ilk oluşumunu tam olarak bilmiyoruz ama onun muhteşem düzenini hepimiz biliyoruz. Şu anda geçerli olan doğa kanunları az bir şey değişiklik gösterse bile biz dünyalılar için belki her şey değişecektir. Ancak Alkah öyle bir nizam oluşturmuş ki her şey yerli yerinde.

İlginizi Çekebilir

2 Yorum

avatar

bir de uzun yazar mısınız

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *