Ey Kahraman Türk Kadını Sen Yerde Sürüklenmeye Değil Omuzlar Üzerinde Göklere Yükselmeye Layıksın Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
Atatürk’ün Ey Kahraman Türk Kadını Sen Yerde Sürüklenmeye Değil Omuzlar Üzerinde Göklere Yükselmeye Layıksın sözü ile ilgili kompozisyon.

Anadolu kadını kadar fedakar, Anadolu kadını kadar cesur ve merhametli kadın yoktur. Anadolu kadını, her şeyin en iyisine en güzeline layıktır. Onları ezmeye çalışmak, onlar üzerine hakimiyet sağlamaya çalışmak vicdansızlıktır.

Maalesef ülkemizde ataerkil bir aile geleneği devam etmektedir. Bu geleneğe göre kadın evde oturan, çocuk bakan ve ev temizliği ile ilgilenen kadındır. Kadının kocası üzerinde önemli bir söz hakkı veya yaptırımı yoktur. Bu fark sadece karı koca arasında değil erkek evlat ile kız evlat arasında bile vardır. Hala öyle insanlarımız vardır ki bebeği kız doğduğunda utanmakta veya sinirlenmektedir.

Oysa kadının yeri bir başkadır. Onun kıymeti paha biçilmezdir. Kadına gereken önem ve değer verilmeli, onlar baş tacı yapılmalıdır. Nasıl ki annelerimiz bizim en değerli varlıklarımız ise, eşlerimiz, kız kardeşlerimiz, ablalarımız da bizim için o kadar önemli olmalıdır.

1 yorum:

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.