Fedakarlık ile İlgili Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
                                                                      Fedakarlık

Gerçekleşmesi istenen bir amaç uğruna, kendi çıkarlarından, zevklerinden veya rahatlığından vazgeçmek, fedakarlık olarak tanımlanabilir. Gerek insanlar için gerekse de kişinin kendisi için yaptığı fedakarlıkların önemi ve etkisi büyüktür.

İnsanların faydasını isteyen, onların da çeşitli güzelliklere sahip olmasını önemseyen insanlar, onlar için çeşitli fedakarlıklarda bulunurlar. Örneğin anne ve babalar, evlatlarının daha güzel yaşam standartlarına sahip olması için büyük fedakarlıklarda bulunurlar. Bir anne, kendisinin yemediğini çocuğunu yedirir, giymediğini çocuğuna giydirir. Yine bir baba, çocuklarını bir şeylere mahrum bırakmamak için üstün bir fedakarlıkla çalışır. İnsanların, kendileri için de türlü fedakarlıklar yapması gerekir. Gerçek başarıya ulaşmak isteyen her birey fedakar olmalıdır. Zevklerinden, rahatlığından ödün vermeyen, çalışmanın cefasını çekmeyen kişilerin istenen başarıya ulaşması çok zordur.

Büyük başarılara, ancak fedakar insanlar ulaşabilir. Özverili olmayan, yeterince emek vermeyen, uykusundan, yemeğinden kısmayan, keyif ehli insanların zor işleri başarması mümkün değildir.

2 yorum

tamam artık güzel olmuş

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.