Fikirler zorla ve şiddetle top ve tüfekle asla öldürülemez kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
Atatürk’ün Samimi Ve Meşru Olmak Şartıyla Her Fikre Hürmet Ederiz. Fikirler Şiddetle Top Ve Tüfekle Öldürülemez sözü ile ilgili kompozisyon.

   Başkasına zarar vermeyecek, ülkenin veya milli değerlerin zarara uğramasına sebep olmayacak her türlü fikir ve düşüncenin rahatça ifade edilmesi gerekir. İnsanlar ve toplumlar her türlü düşünceye açık olmalı ve saygı ile karşılamalıdır. Yeter ki bu düşünceleri belirten kişiler gerçekten samimi olsunlar ve o düşünce ile kimseye zarar vermeye çalışmasınlar.

  Atatürk, düşünce özgürlüğünü daima savunmuştur. İnsanların duygu ve düşüncelerini içinde tutmaları yerine, onları serbestçe ifade etmelerini tavsiye etmiştir. Bir insanın içinde bir düşünce varsa, o düşünceyi zor kullanarak yok etmek asla mümkün değildir. Silah zoruyla veya şiddetle kişileri engellemek mümkündür; ancak böyle bir yöntem, kişinin düşüncesini kendi içinde güçlendirmekten başka bir şey değildir.

   Düşünce özgürlüğünün olmadığı, bunun suç olarak görüldüğü toplumlarda bir esaret durumu söz konusudur. İnsanların düşüncelerini esir almak, onların kendilerini hapse atmaktan daha kötüdür. Her türlü düşünceye açık olmayan toplumlar, kaybetmeye ve çökmeye mahkumdur.


DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.