Gaziler Günü ile İlgili Kısa Yazı

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
                                              19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ

   Bu vatan uğrunda savaşmış gazi ve şehitleri anmak amacıyla 19 Eylül günü ülkemizde Gaziler Günü olarak kabul edilmiştir. Her 19 Eylül tarihinde gazilerimizin kahramanlıkları, fedakarlıkları çeşitli etkinliklerle yad edilir, kendilerine olan minnetimiz gösterilir.

    Bu vatanın, toprakların kurtuluşu şehit ve gazilerimiz sayesinde olmuştur. Onların üstün cesaret ve fedakarlığı düşmanlarımızı püskürtmüş ve bu toprakların öyle kolay alınamayacağı tüm düşmanlarımıza gösterilmiştir. Şu anda bu topraklar üzerinde özgürce gezen her vatandaş, bunu gazi ve şehitlerimize borçlu olduğumuzu, bu toprakların bize sadece bir emanet olduğunu ve zamanı geldiğinde torunlarımıza bu emaneti devretmemiz gerektiğini çok iyi bilmelidir. Bizim özgürlüğümüz için canını ortaya koyan gazilerimizin ve yakınlarının şehadetine sabır gösteren şehit yakınlarımızı mutlu etmek, kadir ve kıymetlerini bilmek üzerimizdeki büyük bir vazifedir.

   Özellikle herhangi bir savaş veya çatışmada sakatlanan gazilerimizin gönlünü hoş tutmalı, yaptıkları o fedakarlıkların karşılığını bir nebze de olsa ödemeliyiz. Unutmayalım ki dünyada maddi değeri olan hiçbir şey sağlıktan daha kıymetli olamaz. Büyük servetlerle bile kıyaslanamayacak kadar değerli olan canını, sağlığını bizler için tehlikeye atan tüm gazilerimizin gaziler günü kutlu olsun.

7 yorum

Teşekkür ederim bu bilgiler çok işime yaradı

bunun daha kısası yokmu

çok güzel yapmışsınız

ÇOK GÜZEL OLMUŞ

çok güzel olmuş

Daha faLaf bilgi olmalı

cok guzle örnekler için teşekkür lerr😀😀😀

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.