Gelecek ile İlgili Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
                                                              Gelecek

Henüz yaşanmamış zamana gelecek diyoruz. Zamanı üç ayrı bölümde ele almak mümkündür: Geçmiş, Şimdi, Gelecek. Yahut zaman zarfı olarak ele aldığımızda ''dün, bugün, yarın'' şeklinde ifade edebiliriz. İşte yarın dediğimiz zaman dilimi, geleceği ifade eder.

Geleceği bilmek mümkün değildir. Onun bilgisi ancak Allah'ın katındadır. Evet, geleceğin nasıl olacağını bilemeyiz; fakat onunla ilgili umutlarda bulunmamız mümkündür. Gelecek, umuttur aslında. Her insan, yarını umutla bekler, beklemelidir. Zaten bu umut olmazsa, yaşamanın da pek anlamı ve tadı kalmazdı. Geçmişimize ve bugünümüze baktığımızda, dünya genelindeki durumların pek de iç açıcı olduğunu söylemek mümkün değildir.

Özellikle günümüzde, insanlık tarihinin çok az kesiminde yaşanmış olan vahşetler yaşanmaktadır. Bütün hayallerimiz gelecek üzerine kurulu. Umarız ki bu devran böyle devam etmez ve çok daha iyi bir gelecek ile karşılaşırız.

4 yorum

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.