Girişimcilik Haftası ile İlgili Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
                                                  Girişimcilik Haftası


  Girişimcilik Haftası her sene Mart ayının ilk haftası kutlanır.Girişimcilik Haftası etkinliklerinin amacı özellikle gençlere iş dünyasını ve girişimci ruha sahip iş adamlarını tanıtmak, gençlerin girişimci bir ruha sahip olmasını sağlamaktır. Bu tür etkinliklerin özellikle genç potansiyelin bulunduğu okullarda yapılması büyük bir önem arz etmektedir; zira geleceğin mimarları çocuklar ve gençler olacaktır.

  Bir ülkenin ekonomik açıdan büyümesinde, girişimciliğin önemi çok büyüktür. Girişimci bir ruha sahip olan insanlar, en zor ve meşakkatli işleri bile başarabilirler. Risk alınmadan ve ilk adımlar atılmadan başarılı olunamayacağını çok iyi bilirler. Türkiye'yi ABD veya AB ülkeleri ile kıyasladığımızda girişimciliğin biraz daha düşük olduğunu görüyoruz. Amerikalıların kendi işlerini kurma isteğinin büyük olması belki de onları lider konumuna getiren bir etkendir. Bizim ülkemizde maalesef girişimcilik çok azdır. İnsanlarımız kendi işlerini kurmak yerine bir devlet dairesinde memur olmayı yeğlemektedir. Bunun temel sebebi de risk almaktan korkmaktır. Devlet kurumlarında memur olanlar, işlerini garanti olarak görmekte ve ömür boyu o işte çalışabileceklerini düşünmektedir. Oysa kendi işini kuran biri iflas edebilmektedir. Ancak bu düşünce çok yanlıştır. Çünkü başarının önündeki en büyük engel bu korkulardır.

  Ülkemizi her yönden kalkındırmak istiyorsak öncelikle girişimci ve risk almayı seven bir nesil yetiştirmeliyiz. Bunu sağlamak için özellikle ortaokul ve lise okullarında girişimcilik ile ilgili derslerin okutulması çok önemlidir. O yaşlarda girişimci bir kişilik kazanamayan bir öğrenci, büyüdüğünde de risk almaktan korkacak ve önemli işlere adım atamayacaktır. Unutulmamalı ki bu hayattaki en başarılı insanlar, girişimci bir ruha sahip ve risk almaktan korkmayan insanlardır.

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.