Hayalinizdeki Meslek Kompozisyon

                                                    Hayalimizdeki Meslek

  Hemen her öğrencinin hayalinde bir meslek bulunmaktadır. Benim de hedeflediğim ve hayal ettiğim güzel bir meslek var. Ben arkeolog olmak istiyorum. Kazı çalışmalarına katılmak, binlerce yıl önce yaşamış insanlara ait eserleri bulguları gün yüzüne çıkarmak istiyorum.

  Yapı itibari ile macerayı, gizemi seven bir insanım. Bu yüzden bana en uygun olan mesleğin arkeologluk olduğunu düşünüyorum. Küçüklüğümden beri bu mesleğin hayalini kurmuşumdur. Ne zaman tarihi bir mekana veya müzeye gitsem bu hayallerim zirveye çıkar. O müzedeki tüm şeyleri sanki ben bulmuşum gibi hayal eder mutlu olurum. Eski insanları ve yaşantılarını çok merak ediyorum. Eskiden insanlar ne yapardı, nelerle meşgul olurlardı, hangi alet ve edevatları kullanırlardı, sanatı ne derecede icra ederlerdi ve daha birçok sorunun cevabını düşünmeden edemiyorum. ayrıca eski yazılara, alfabelere de çok büyük bir merakım var. Mağara duvarlarında, anıtlarda, mezar taşlarında yazılan eski yazıları okumayı çok istiyorum.

  En büyük hedefim arkeolog olmak. Bunun için yapılması gerekenleri çok araştırdım. Bir arkeoloji sitesinde tanıştığım bir arkeolog, izlemem gereken tüm yolları anlattı bana. Şimdiden bu meslekte ilerleyebilmek ve kendimi iyi bir şekilde yetiştirmek için arkeoloji ile ilgili bulduğum kitapları okuyor, ilgili internet sitelerini takip ediyorum. Umarım hedefime ulaşır ve iyi bir arkeoloji olurum.

İlginizi Çekebilir

1 Yorum

avatar

Teşekkürler

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *