İnsanın sağlıklı yaşamasında sevginin önemini büyüklerinize sorarak öğreniniz

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
Soru: İnsanın sağlıklı yaşamasında sevginin önemi nedir?

Cevap:
İnsanların bazı temel gereksinimleri vardır. Bu temel gereksinimler yeme, içme ve güvenlik gibi ihtiyaçlardır. Sevgi de insanların temel ihtiyaçlarından birisidir. İnsanların yaşamaya güzel bir şekilde devam edebilmesi, sağlıklı yaşaması için sevginin önemi büyüktür.

Her insan sevilmeye veya sevmeye ihtiyaç duyar. Her iki duygu da insanların daha fazla mutlu ve huzurlu olmasını sağlar. Eğer sevgi diye bir duygu olmasaydı belki insanlar evlenme gereği duymayacaktı. Bildiğimiz gibi bebek doğurmak veya yetiştirmek sanıldığı kadar kolay değildir. Peki, insanlar neden çocuk yapar, neden hayatları boyunca çocuk yetiştirmekle uğraşır? İşte bunun sebebi sevgidir. bir erkek ve kız birbirini sevdiği için evlenir ve çocuk yapar. Sevgi denen duygu olmasaydı ne insanlar evlenirdi ne de yeni bebekler doğardı. Böylece yaşam da günümüzdeki gibi devam edemezdi.

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.