Irkçılık ile İlgili Kompozisyon

                                                          Irkçılık

  Irk; soy, milliyet anlamlarına gelmektedir. Irkçılık ise, insanların dil milliyeti veya rengi farklı olan insanları geri planda tutarak kendi ırklarını daha üstün görmeleri ve diğer ırkları kendilerine hizmet edecek kişiler olarak görmesidir.

  Irkçılıkta temel nokta üstünlüktür. Irkçı bir insan, kendi ırkının diğer ırklardan daha üstün olduğunu iddia eder. İnsanlığın utanılacak, yüz karası bir düşünce sistemidir. Tarihe baktığımızda, birçok dönemde yapılan savaşların, katliamların, zulüm ve işkencelerin ana sebebinin ırkçılık olduğu görülmektedir. Örneğin zamanında, Amerika'da zencileri hor gören, onlara zulüm ve işkence yapan bir anlayış hakimdi. Bu doğrultuda birçok zenci katledilmiştir. Yine aynı bölgede binlerce yerlinin yok edilmesinin temelinde de ırkçılık yatıyordu. Halbuki ırkçılık kadar çirkin, iğrenç başka bir şey olamaz.

  İnsanların, sırf renkleri, dilleri farklı diye başka bir ırkı hor görmesi veya kendi ırkını üstün görmesi kabul edilecek bir şey değildir. Tüm insanlar aynı haklara sahip olmalı ve herkes bu dünyada eşit ve adaletli bir şekilde yaşamalıdır. Irkçılığın olduğu bir ülkede barışın barınması mümkün değildir.

İlginizi Çekebilir

1 Yorum

avatar

ÇOK YARARLI BİR KOMPOZİSYON TEŞŞEKÜRLER.

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *