Komşu Komşunun Külüne Muhtaçtır Atasözü ile İlgili Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
Komşu Komşunun Külüne Muhtaçtır

İnsanların gündelik yaşamda en çok iletişim ve etkileşim içinde olduğu kişiler komşularıdır. Komşu olduğumuz insanlarla her gün karşılaşır, iletişim halinde oluruz. Bize en yakın insanlar olduklarından dolayı, herhangi bir ihtiyacımız konusunda kendisinden ilk yardım istediğimiz yine onlardır.

Komşular her zaman birbirine ihtiyaç duyabilirler. En zor zamanlarda birbirinin yardımına koşabilirler. Dinimiz de komşuluğa çok önem vermiş hatta akrabalıktan bile daha öte tutmuştur. Bu nedenle komşuluk hakkı, en önemli ve dikkat edilmesi gereken haklardan biridir. Bir insanın komşusu iyi olursa insan mutlu olabilir; ama kötü bir komşu bizleri huzursuz ve mutsuz edebilir. İyiliksever bir komşu her ihtiyacımıza koşar; aynı zamanda bizler de onun ihtiyaçları için çırpınırız.

Bu kadar yoğun iletişimde olduğumuz komşularımızla iyi geçinmeli onların gönüllerini her zaman hoş tutmalıyız. İyilikler karşılık için yapılmaz; fakat gelecekte bizler de onlara muhtaç olabileceğimizi bilmeliyiz. Başımız neler geleceğini asla bilemeyiz. Birbirinin halinden haberdar olan kişiler birbirine de sahip çıkarlar. Günümüzde komşuluk geleneğine maalesef eskisi kadar önem verilmiyor. Ama bizim gerçek gelenek ve göreneklerimiz bu şekilde değil. Komşusu aç iken kendisi tok yatan bizden değildir sözünü hepimiz duymuşuzdur. Bu nedenle komşumuzla olan bağı koparmamalı, ihtiyaçları oldukları anlarda elimizden geldiğince onlara yardım etmeliyiz.

31 yorum

Keşke azcik kısa olsaydı bence

Yaaaa bu ne ya çok uzun keşke daha kısa olsaymış öfff yaz babam yaz

Komşu Komşunun Külüne Muhtaçtır Kompozisyon hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

Atasözleri yaşamımızda önemli olan ve seneler öncesinden günümüze gelen sözlerdir. Komşuluk duygusu bütün insanlar için önemlidir. Ev alma aşamasında her zaman komşular da önemli bir etken oluşturur. Ev alma komşu al sözü de bu anlamda kullanılır. Yani zor anlarımızda daima komşularımız yardımımıza koşar, dayanışma ortamı oluşur.

Komşuların arasında daima misafirlik ve görüşmeler sürer. Komşuluk ilişkilerimizi düzgün tutarsak sıkıntılı bir anımızda yardımımıza koşarlar. Bu bize sosyallik katar ve iletişim becerimizi güçlendirir. Komşuluk Türk kültüründe de önemli bir yere sahiptir.

Etrafımızdaki bütün insanlar neredeyse komşumuz gibidir aile bireyiymiş gibi o kişilerle güçlü bağlar kurmalıyız. Komşuluk bağları insanlara değer vermeyi ve yardımlaşmayı öğretir bu nedenle komşuluk önemlidir.

Teşekkürler

Süper = harika

Güzel sayılır

Çook uzun olmuş keşke biraz kısa olsaymış ...

Türk silahlı kuvvetlerine mi diyon

Muhteşem dersime çok yardımcı oldu
TEŞEKKÜRLER

aynen yaaa çok güzel ama doğru

vallah mııı

keşke az olsaydı
uzun kompozisyonlardan nefret ederim

Değilsin galiba kısa kompozisyon olmaz

Hello my name is Pınar leyla Kılan

sınavda kopya hazırlayıcam sağol

yemin et

Çok uzundu başkanı siteden baktm

Guzel ama yetersiz

arkadaşlar bence çok kısa hatta dada ayrıntılı olabilirdi ama kim yaptıysa eline sağlık

Sağol çok lazımdı
😅

Vın Çı dıbejin kurremın ğaşıka.

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.