Körle Yatan Şaşı Kalkar Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
Körle yatan şaşı kalkar

Şüphesiz ki hepimiz, beraber yaşadığımız, arkadaşlık ettiğimiz, zaman geçirdiğimiz insanların çeşitli özelliklerinden etkileniriz. Çoğu defa onlar gibi konuşmaya, onlar gibi davranmaya meyilli hale geliriz. Bunu kimi zaman farkında olmadan, kimi zaman da bilerek veya isteyerek yaparız. Davranışları hoşumuza giden birisini kendimize model alır ve ona benzemeye çalışır. Velev ki o kişi iyi olsun veya kötü olsun.

Elbette ki davranışlarından, kişiliğinden en çok etkilendiğimiz kişiler arkadaşlarımız, dostlarımızdır. Onlarla beraber zaman geçiriyor olmak, davranışlarımızı, eylemlerimizi birbirine yakınlaştırır. İki zıt kutbun uzun süre yan yana durması pek mümkün değildir. Bu kutupları eşleştirmek için de arkadaşlık yapan kişilerin birbirine benzemesi veya birbiri gibi hareket etmesi gerekir. Örneğin sürekli küfürlü konuşan biri ile zaman geçiren kişi, ailesinden böyle kötü bir terbiye almamış olsa da, zamanla arkadaşına benzeyecek ve o da küfürlü kelimeler kullanmaya başlayacaktır. Yahut derslerine önem vermeyen, sürekli gezip tozan tembel bir öğrenci ile arkadaşlık yapan çalışkan bir öğrenci; onunla gezip tozdukça derslerinden uzaklaşacak ve tıpkı onun gibi tembelleşecektir.

Arkadaşlık yaptığımız insanların kişisel özellikleri çok önemlidir. Zira bizler onlardan etkilenir ve onlar gibi yaşamaya başlarız. Bu nedenle hem kişiler hem de ebeveynler arkadaşlıkları çok önemsemeli, çocuklarının kötü örnek teşkil edecek kişilerle zaman geçirmesini önlemelidir. Körle yatan şaşı kalkar. Yani kötü insanlarla vakit geçirenler, kötüleşmeye başlarlar.

12 yorum

ABİİİ HAYRAN KALDIM TEK KELİMEYLE M Ü K E M M E L SJSJSJSJSJSJ

Ben Çok bbeğendi çok güzel helal

Az Önce Bu siteden başkasını yazdım örnek olarak o çok güzeldi kesin buda çok güzel

CEVAP VERİLMEMİŞTİR

SEVGİLİ ANONİM büyük ihtimallle sınıfta çok ama çok konuşan tembel birisin çünkü yazın bile yanlış

HariKa olmuş kim yazdiysa teşekkür ederim

Teşekkür Ederim

Puh sizibkali

Güzel sayılır

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.