Milletleri Kurtaranlar Yalnız Ve Ancak Öğretmenlerdir Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
                 Milletleri Kurtaranlar Yalnız Ve Ancak Öğretmenlerdir.

   Bir ülkenin kalkınmasında rol alacak önemli kişilerin yetiştirilmesi ancak öğretmenler sayesinde gerçekleşebilmektedir. Öğretmenlerin veya eğitimin iyi olmadığı bir ülkede böyle nitelikli şahsiyetlerin yetişmesi mümkün değildir. Bir öğretmen ne kadar iyi olursa, yetiştireceği yeni nesiller de o kadar iyi olacak ve bu yeni nesiller milletini en yüksek yerlere ulaştıracaktır.

   Öğretmenlere gereken değer verilmelidir ki onlar da üzerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getirebilsinler. Öğretmenlerin değerinin yitirildiği, onlara saygı duyulmadı ülkelerde, onların da nitelikli bir eğitim vermesi zordur. Atatürk, hayatı boyunca hem eğitime hem de öğretmenlere büyük bir önem vermiştir. Derler ki meclis kurulduğunda milletvekili maaşlarının ne kadar olması gerektiği tartışılır. Bir karara varılamaz ve gelim Atatürk'e danışırlar. Atatürk şu cevabı verir: ''Milletvekili maaşları, öğretmen maaşlarını geçmesin.''

   Evet, öğretmenlerin en az bir milletvekili kadar değer gördüğü toplumlarda elbette ki en güzel eğitim sistemi gelişecektir. Öğretmenleri geçinme sıkıntısı ile karşı karşıya bırakan bir zihniyet, aslında dolaylı olarak milletine de zarar vermiş olur. Öğretmenlerimizin değerini bilmeliyiz ki milletimizin kalkınmasında etkili olacak nitelikli kişileri yetiştirebilsinler.

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.