Müzeler Haftası ile İlgili Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
                                                            Müzeler Haftası

  18-24 Mayıs tarihleri arası Müzeler Haftası olarak kutlanmaktadır. Bu hafta süresince çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. Yapılan etkinliklerle, müzelerin önemi anlatılmaya çalışılır ve ülkemizin tarihi güzellikleri, kalıntıları hakkında bilgiler verilir.

  Müzeler, tarihte yaşamış olan insanlardan kalma eserleri, kalıntıları, eşyaları sergileyen mekanlardır. İnsanlık tarihi ile ilgili bilgi ve fikir sahibi olmak için bir müzeyi dolaşmak neredeyse yeterlidir. Ülkemizde arkeolojik kazılar sürekli devam etmektedir. Yapılan kazılar sonucunda eskiden kullanılan ev eşyaları, madeni paralar, silahlar, mutfak eşyaları, heykeller ve insana ait daha birçok bulgu gün yüzüne çıkarılarak müzelerde muhafaza edilir ve insanlara sunulur.


  Gezilecek bir şehrin ilk gezilmesi gereken yerlerden birisi de müzelerdir. Bana göre bir şehri gezdim, gördüm diyebilmek için o şehrin müzesinin mutlaka ziyaret edilmiş olması gerekir. Müzeleri gezmek insana çok büyük zevk veriyor. Eski imkansızlıklar içinde atalarımızın nasıl yaşadıkları, ne kullandıklarını öğrenmek insanın içindeki merak duygusunu tatmin ediyor.

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.