Ne Mutlu Türküm Diyene Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
                                    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Ne mutlu Türk'üm diyene sözünde geçen ''Türk'' ifadesi sadece ırksal olarak Türk olan anlamında değildir. Türkiye Cumhuriyetinin kurulmasında emeği olan, bu uğurda mücadele etmiş, savaşmış her insan eğer kendisini Türk olarak görebiliyorsa o kişi Türk'tür. Anayasamızın 66. maddesinde ''Türkiye Cumhuriyetine vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes Türk'tür.'' denilmiştir.

Türkiye halkı geçmişten bu yana büyük bir birlik ve beraberlik örneği sergilemiş, bu topraklarda yaşayan her etnik unsur özellikle Kurtuluş Savaşında el ele mücadele etmiştir. Bu durum örnek alınacak ve takdir edilecek bir durumdur. Farklı ırklardan da olsalar, tüm Anadolu halklarının beraberce savaşması, bu topraklar uğruna can vermiş olması bir mutluluk kaynağıdır.

Kendisini bu halktan gören herkes kendisi ile ve vatandaşları ile gurur duymalıdır. Çünkü tarih boyunca gösterdikleri birlik, beraberlik ve cesaret, herkese güzel bir örnek olmuştur.

1 yorum:

sağolun çok yardımcı oluyonuz teşşekürler

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.