Nefret ile İlgili Kompozisyonlar

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
NEFRET DUYGUSU

Nefret; bir insana, nesneye veya duruma duyulan aşırı sevgisizlik hali olarak tanımlanabilir. Deyim yerindeyse sevginin eksi hali ya da zıddıdır. İnsanlardan, olaylardan veya diğer varlıklardan çeşitli sebeplerle nefret edebiliriz. Bu nefretimizin sebebi bazen karşımızdaki kişinin çok kötü veya yanlış davranışları, bazen bir durumun bize verdiği zarar, bazen de kişiye karşı duyduğumuz kıskançlık duygusudur. Ne olursa olsun nefretin her hali kişiye zarar verir. Nefret, kalplerin zamanla kararmasına, sevgiden yoksun kalmasına sebep olur.

Nefret etmek yerine sevmek, kabul etmek gerekir. Bazı şeyler insanın elinde değildir. Nefret ettiğimiz insan belki de bilmeden kendini o duruma düşürüyordur. Böyle durumlarda insanları olduğu gibi kabul etmek ya da ilgimizi onların üzerinde toplamamak gerekir. Bir şeyden nefret ediyorsak, kuvvetle muhtemeldir ki o şeyle de sürekli bir etkileşim içinde oluyoruz veya ilgimizi onun üzerine topluyoruz. İnsanlardan nefret etmek yerine onlardan uzak kalırsak, nefretimizi nötrlemiş oluruz.

1 yorum:

Allah belanızı versin

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.