Okuldaki Sorumluluklarımız İle İlgili Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
OKULDAKİ SORUMLULUKLARIMIZ

     Her öğrencinin okul içinde uyması, yerine getirmesi gereken sorumlulukları vardır. Tüm öğrenciler üzerine düşen sorumlulukları yerine getirirse daha güzel ve daha başarılı bir okul ortamı yaratılabilir. Şüphesiz ki okul sorumluluklarımızdan önce insani sorumluluklarımız gelir; ancak bu yazıda sadece okulda öğrencilere düşen sorumlulukların neler olduğunu anlatmaya çalışacağız.

         Bir öğrenci, her şeyden önce öğretmenlerine, okul idaresine, okulun diğer personeline ve kendi okul arkadaşlarına son derece saygılı olmalıdır. Saygının olduğu yerde huzursuzluğun olması zaten çok zordur. Ancak okulumuzdaki insanlara karşı saygılı davranmamız, sorumluluklarımızı yerine getirmiş olmak için yeterli değildir. Üzerimize düşen başka görevler de vardır. Örneğin öğrenci olarak hepimiz okul eşya, araç ve gereçlerini korumalı, onlara zarar vermemeliyiz. Hem sınıfımızı hem de okulumuzu temiz tutmalı, çevreyi kirletenleri güzelce uyarmalıyız. Derste kullanmamız gereken kitap, defter, kalem gibi ders materyallerimizi sınıfa mutlaka getirmeli ve ders esnasında tüm dikkatimizle öğretmenlerimizi dinlemeliyiz. Arkadaşlar arasındaki şakalaşmaları kavgaya çevirmemeli, bu tutumlara sahip öğrencilerle zaman geçirmemeliyiz. Ayrıca zararlı maddelerden ve onları kullanan, satan kişilerden kesinkes uzak durmalıyız. Derslerimize önem vermeli, onlara hazırlıklı gelmeli ve tekrarlarımızı sık sık yapmalıyız.

     İşte, öğrencilerin okuldaki sorumlulukların başında bunlar gelmektedir. Her öğrenci tüm bu sorumlulukları yerine getirebilirse, hem daha demokratik bir okul ortamı oluşturmuş oluruz hem de başarı seviyemizi yükseltmiş oluruz. Ayrıca okulumuzun daha huzurlu, daha barışçıl bir ortam olmasını sağlamış oluruz.

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.