Orman Bekçiyle Değil Sevgiyle Korunur ile İlgili Yazı

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
                                  Orman bekçiyle değil sevgiyle korunur.

   İnsanlarda doğa ve orman sevgisi olmadıktan sonra onu yasalarla, bekçilerle korumak pek bir işe yaramaz. Önemli olan tüm insanların gerçek bir orman bilincine ve orman sevgisine sahip olarak onu korumasıdır.

   Ormanlar, biz insanlar için hayati önem taşır. Bizim yaşama kaynağımız olan oksijeni onlar verir. Hayatımızın her alanında kullandığımız ormanlara zarar vermek akıl alınacak bir şey değildir. Bilerek veya bilmeyerek ormanlara zarar vermek, onları tahrip etmek, kendimize zarar vermek demektir.

   Orman bekçileri ellerinden geleni yapsalar bile bilinçsiz insanların vermiş olduğu tahribatı önleyemezler. Pikniklerini ormanlık alanda yapıp da ateşini söndürmeyi bile akıl etmeyen öyle çok düşüncesiz insan var ki... Ormanlar hepimizin ortak malıdır. Onları korumalı, korumayanların ise ceza alması için ilgili yerlere başvurmalıyız.

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.