Orman Haftası ile İlgili Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
                                                              Orman Haftası

  Ülkemizde 21-26 Mart tarihleri arası Orman Haftası olarak kutlanmaktadır. Dörtte biri ormanlarla kaplı ülkemizde ormanların önemi çok büyüktür. Birçok dünya ülkesine göre orman konusunda şanslı olduğumuzu söyleyebiliriz; ancak her toprağı ormana elverişli olan ülkemiz için bu oran yine de çok azdır. 

  Orman ve orman ürünlerinin kullanılmadığı neredeyse hiçbir alan yoktur. İnşaat sektörü, mobilya, kağıt, tekstil, kırtasiye aklımıza gelebilecek her sektörde, her alanda ormanlardan yararlanırız. Ancak şüphesiz ki ormanların bize en büyük faydası, hayat kaynağımız olan oksijeni üretmeleridir. Ormanların yararları sadece bunlarla bitmiyor elbette. Ormanlar, aynı zamanda bir ülkenin süsü, desenidir. Bir gelinin duvağı gibidir. Elbette tüm bunlar sadece insanlar için olan yararlarıdır. Ancak bilmeliyiz ki bu dünya sadece biz insanların yaşam alanı değildir. İnsanlar dışında belki milyonlarca canlı türü doğada varlığını devam etmektedir. İşte, binlerce canlı türünün yaşam alanı olan ormanlar, o canlıların yaşamlarını devam etmesini sağlıyor. Birçok canlıya barınak ve besin kaynağı oluyor. Varlığını devam ettiren canlılar, hayat zincirinin halkalarını oluşturuyor ve bu, yine biz insanların lehine işliyor.

  Bir ormanda gezinmek kadar rahatlatan bir eylem yoktur. En temiz, en sağlıklı hava oradadır. İnsanların zaten tatillerde ormanların yoğun bulunduğu bölgeleri seçmesindeki en önemli etken budur. Ormanlar, hepimizin ortak değeridir. Onları korumak hepimizin görevi olmalıdır. Yeşili sevmeyen, onu korumayan toplumlarda refah ve huzur ortamının olmayacağı da bilinmelidir.

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.