Sempati ile İlgili Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
SEMPATİ

   Sempati kelimesi Türk Dil Kurumuna göre ''sıcakkanlılık'' anlamına gelmektedir. Genel anlamı ise, herhangi bir insana bazı özelliklerinden dolayı sıcaklık hissetmemiz, onları sevmemiz ve kendimizi onlara yakın bulmamızdır.

   Bazen karşımıza çıkan bir insana farkında olmadan kendimiz yakın hisseder, onu kendimize benzetiriz. Bu yüzden de ona daha yakın olmak, onunla dost veya arkadaş olmak isteriz. İşte istemeden olsa birini kendimize yakın hissetmek, onun da bizim gibi düşündüğünü, bizim gibi davrandığını, bizim gibi konuştuğunu düşünmek sempatinin ta kendisidir.

   Sempati duymanın halk arasındaki kullanımı daha çok ''elektrik alma'' şeklindedir. İnsanlar sempati duydukları kişiden elektrik aldıklarını veya hoşlanmadıkları, kendilerine yakın bulmadıkları, sıcakkanlı görmedikleri kişilerden ise elektrik almadıklarını ifade ederler. ''Sempatik'' kavramı da sempatiden türemiştir. Sıcakkanlı kişilere sempatik denir. Sempatinin önemi insanlar arasındaki ilişki veya iletişim açısından büyüktür. Sempati duyulmayan birisi ile dost olmak veya evlenmek, o ilişkiyi ileride sıkıntıya düşürebilir.

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.