Söz Konusu Vatansa Gerisi Teferruattır Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
Atatürk’ün Söz konusu vatansa gerisi teferruattır sözü ile ilgili kompozisyon.

Vatan kutsal bir değerdir. Onunla ilgili bir durum söz konusu olduğunda, gerekirse her şey bir kenara bırakılır, sadece o konuya odaklanılır. Nitekim geçmişimize baktığımızda, gerçekten de söz konusu vatan olduğunda, halkımızın nelerden vazgeçtiğini çok iyi görürüz.

Vatan uğruna binlerce genç canını, kanını ortaya koymuş; binlerce ana evladını gözden çıkarmış; binlerce kadın dul kalmış ve binlerce bebek ve çocuk yetim kalmıştır. Tüm bunlar, kutsal sayılan vatan uğruna yapılmıştır. Vatana gelecek olan zarar, halka da gelecektir. Özgürlüğü, bağımsızlığı elinden alınmış bir millet, sömürülmeye, ezilmeye mahkum edilmiş bir millettir. Bu nedenle vatan kutsal kabul edilmeli ve ona gelecek bir zarar kesinlikle önlenmelidir. Ucunda ölüm bile olsa, gelen tehdit ortadan kaldırılmalıdır.

İnsanlar vatanları uğruna kendi kişisel menfaatlerini gözardı etmelidir. Azıcık menfaate tamah edip vatanına, milletine zarar eden, onları üç kuruş paraya satılığa çıkaran kişiler vatan hainidirler.

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.