Şükretmek ile İlgili Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
ŞÜKRETMEK

Şöyle bir çevremize baktığımızda ne kadar çok nimete, güzelliğe sahip olduğumuzu kolayca görebilir, anlayabiliriz. Tüm bu nimetleri bize bahşeden şüphesiz ki Allah'tır. Bin insanların tüm bu nimetlere karşı ona şükretmemiz düşünülemez. İnsanlardan küçük bir şey aldığımızda bile ona teşekkür ederken, bunca güzelliği bize ihsan eden Yaratıcıya şükretmemek nankörlükten başka bir şey değildir.

Sadece doğayı, kainatı gözlemlediğimizde bile aslında şükredilmesi gereken ne kadar çok hususun olduğunu görebiliriz. Örneğin aynı topraktan bin bir çeşit meyve, sebzenin çıkıp sofralarımıza gelmesi için şükredilmez de ne yapılır? Her gün üstümüze doğan, bizi aydınlatıp ısıtan güneş için Allah'a şükredilmez de ne yapılır? Bize verdiği gözler, ayaklar, eller, kulaklar, anneler, kardeşler, dostlar, arabalar her şey; ama her şey şükür sebebidir. Allah zaten bizden çok şey istemiyor. Her şeyden önce onu bilmemizi, tanımamızı ve ona şükretmemizi istiyor. Bana şükredin ki size daha fazlasını vereyim diyor.

Hele de can sağlığı, ruh sağlığı yerinde olan insanlar hallerine çok şükretmelidir. Ancak bu demek değildir ki engelli veya hastalar şükretmemelidir. Aksine onlar da şükretmelidir. Bu dünya bir imtihan dünyasıdır. Kimin ne ile imtihan edildiğini bilemeyiz. Ayrıca beterin beteri vardır derler. Elbette ki işitme engelli olan bir insan, hem işitme engelli hem de görme engelli bir insandan daha fazla şükretmelidir.

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.