Tarih Yazmak Tarih Yapmak Kadar Mühimdir ile İlgili Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
                Tarih Yazmak Tarih Yapmak Kadar Önemlidir.

   Bir millet, toplum veya devlet, yaptığı bir savaşla, gerçekleştirdiği bir eylemle veya icat ettiği bir nesne ile çığır açan bir durum elde etmiş olabilir. Özgürlüğünü veya bağımsızlığını kazanmış veya dünyanın en büyük gücü haline gelmiş olabilir. Tüm bunlar bir toplum için güzel ve etkileyici şeylerdir. Ancak en az bunlar kadar mühim olan bir şey vardır ki o da bunları yazabilmek ve gelecek nesillere doğru bir şekilde aktarabilmektir.

   Gelecek nesillerin ataları ile övünmeleri, geçmişlerini bilmeleri için tarih yazacak insanlara ihtiyaç vardır. Ancak bu tarih yazacak kişiler tarafsız ve abartısız bir şekilde yapmalıdır bunu. Olmayan şeyi olmuş gibi göstermek veya olmuş şeyden hiç bahsetmemek tarih yazma kuralına aykırıdır ve aynı zamanda etik de değildir. Hiç kimse, yalandan bir tarih kuramaz oluşturamaz. Bunu yapmaya çalışsa dahi, bu er ya da geç anlaşılacak ve toplum da dolaylı olarak zarar görmüş olacaktır.

1 yorum:

biraz daha uzun olabilirdi biraz daha uzun bır kompozızyon yazarmıssınız

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.