Tebessüm Etmek ile İlgili Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
TEBESSÜM

   Tebessüm etmek, gülümsemek demektir. Küçük bir tebessümün bile insanlar üzerindeki etkileri herkesçe bilinir. O küçük tebessüm bazen o kadar güçlüdür ki en amansız düşmanlıkları, en çetin savaşları sonlandırabilir. Tebessüm etmek sevmektir, sevdiğini göstermektir. Ayrıca parayla değildir. Tebessüm eden kişi daima karlıdır, kaybettiği bir şey yoktur.

   Tebessüm etmenin dinimizdeki önemi de çok büyüktür. Öyle ki sadaka olarak bile anılmıştır. Maddi durumu yerinde olmayan, dolayısı ile malıyla hayır yapamayanların yapacağı en güzel iyilik insanlara tebessüm etmektir. Tebessüm etmek insanların bize karşı güzel düşünmesini, bizi sevmesini sağlar. Ayrıca kişiyi güzelleştirir. Tebessüm eden bir insanın çirkin olduğunu söylemek adeta imkansızdır. Onlarda gizemli bir sevecenlik, bir güzellik vardır.

    Hayatımızın her anında tebessüm etmeyi bilmek gerekir. Saatlerce yapılan konuşmaların netice vermediği durumlarda, küçücük bir tebessüm ve birkaç tatlı söz, her şeyi tatlıya bağlayabilir. Tebessüm kendimizi ifade etme biçimidir. Onu gerçekleştiren insanların iyi niyetli olduğunu düşünür onlara karşı kötü şeyler düşünmeyiz. Gülümsemenin etkilerini bilmeli ve insanlara karşı da hayata karşı da daima tebessüm etmeliyiz.

17 yorum

harika bir site

Çok güzel bir site

Tesekkur ederim odevim icin buradan yardim aldim cok iyi bi site

Efsane bi site çok guzel

Teşekkür ederim

Çok güzel olmuş

efsane bi site

Başlık yokmu başka?

Harika bir site tavsiye ederim

Çok teşekkür ederim

Çok Teşekkürler 👏

Hoca anlayabilir ama yazacağım :)

Hem kötü hem de çok güzel bir site

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.