Tövbe ile İlgili Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
TÖVBE

Tövbe; şimdiye kadar yapmış olduğumuz yanlışlardan ve hatalardan dolayı büyük bir pişmanlık duymak ve onları bir daha yapmayacağımıza dair kendimize veya Allah'a söz vermek; affedilmeyi istemektir. Tövbe, pişmanlığın en faydalı halidir; zira tövbe ederek duyulan pişmanlıkta olumsuz durumu telafi etme imkanı vardır. Bazı pişmanlıklarımızda iş işten geçmiş olur ve biz artık ne yapsak da geriye dönemez. olumsuz durumları düzeltemeyiz. Oysa tövbede telafi etme ve sıfırdan başlama imkanı vardır.

Allah tövbe edenleri, yaptıklarından veya yapmadıklarından dolayı pişman olarak affedilmeyi bekleyenleri sever. Samimiyetle pişman olmuş ve tövbe etmiş insanları affeder ve yeni bir hayat, yeni bir sayfa açmalarını mümkün kılar. Tövbe etmek için hiçbir zaman geç kalmış olmayız. İçinde bulunduğumuz her an, tövbe edilecek an olabilir. Her insan gibi bizler de çeşitli haramlara, günahlara, yanlışlara bulaşmış olabiliriz. İnsanlar melekler gibi saf ve günahsız olamaz. Bunu en iyi bilen Allah, kullarına tövbe kapısını da daima açık bırakmıştır.

Oturup yaşantımızı gözden geçirmeyi bilmeliyiz. Bugüne kadar nasıl bir yaşam sürdüğümüzü; aslında nasıl bir yaşam sürmemiz gerektiğini düşünmeli, eksiklerimi tövbe ederek kapatmalıyız. Tövbe etmek için yaşın hiçbir önemi yoktur. Yüz yaşındaki bir insan bile hayatının tamamını günah içinde geçirmişse ancak o yaşından sonra pişman olmuşsa tövbe etmelidir. Allah'ın merhameti sonsuzdur. Bizler gerçekten samimiyetimizi gösterip Allah'a yalvarsak belki o tüm günahlarımızı silecektir.

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.