Türk Öğün Çalış Güven Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
Atatürk’ün Türk Öğün Çalış Güven sözü ile ilgili kompozisyon.

   Atatürk, ''Türk, övün, çalış, güven .'' şeklinde de ifade edilen bu sözü, Türklerin kendileriyle övünmelerini, ilerlemek için çalışmaları gerektiğini ve hem kendine hem de bu vatana yararlı kişiler güvenilmesi gerektiğini anlatmaya çalışmıştır.

   Türk milleti, birçok özelliği ile övünülecek, kendisi ile gurur duyulacak bir millettir. Hiçbir millet Türkler kadar cesur ve fedakar olamaz. Ancak bu gibi iyi meziyetler her zaman tek başına yeterli değildir. Türkler aynı zamanda kendisine güvenmeli ve çalışmalıdır ki ülkelerini kalkındırabilsinler ve çağdaş uygarlık seviyesine çıkarabilsinler. Çalışmak bir erdemdir. Çalışmayan toplumlar ya yerine sayar ya da büyük bir çöküşe doğru adım atarlar. Çalışanlar ise her zaman daha da güçlenerek yaşamaya devam ederler.

   İnsanların gerçek başarıyı yakalayabilmeleri için kendilerine güvenmeleri ve kendinden emin bir şekilde işlerine devam etmeleri gerekir. Bu nedenle Mustafa Kemal, Türklerin öncelikle Türk olmakla övünmelerini, sonra çalışmalarını ve güven duygularını korumalarını öğütlemiştir.

3 yorum

Sağolun:) çok işime yaradı

yararli bir icerik olmus gardaslarim ellerinize saglik

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.