Vakıflar Haftası ile İlgili Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
                                                             Vakıflar Haftası

Vakıflar Haftası, Mayıs ayının ikinci haftasında kutlanmaktadır. Tüm bu kutlamalarda gerçekleştirilen etkinlikler, hem vakıflar hakkında bilgi vermeyi hem de toplumsal dayanışmanın önemini kavratmayı amaçlar.

Vakıf geleneği Selçuklu ve Osmanlı döneminden bu yana devam etmektedir. İnsanlar arasında yardımlaşmayı, dayanışmayı sağlamak, sosyal eşitsizlikleri dengelemek, yardıma muhtaç insanlara el uzatmak ve gelenek göreneklerimiz yaşatmak amacı ile çeşitli vakıflar kurulmuştur. Vakıflar, insan sevgisinin ürünüdür. Kaynağını insanlık sevgisi ve dayanışmadan alır. Bu güzel kültürün bugüne dek yaşanmasının sebebi, insanların yardım etme konusunda duyarlı olmasıdır.

Hepimizin, karşılıksız bir şekilde yardımlar yapan vakıflara katkıda bulunmamız, onları yaşatmamız gerekir. Vakıflara yaptığımız bağışlar, ihtiyaç sahiplerine gitmektedir.

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.