Vefa ile İlgili Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
VEFA

Vefa; yapılan bir iyiliği unutmamak, iyilik yapana karşı aynı şekilde veya daha büyük bir iyilik yapmak olarak tanımlanabilir. Vefalı insanlara ise vefakar adı verilir. Vefa, her insanda bulunması gereken önemli bir duygudur. Zira bu duygunun insanlarda bulunmaması, yapılan iyiliklerin azalmasına sebep olur. İnsanlar, yatıkları iyilikleri her ne kadar karşılıksız yapsalar da; iyilik yapılan kişinin de vefalı olmasını, yapılan o iyiliği unutmamasını ister.

Her şeyden önce Allah'a karşı vefalı olmalıyız; zira bize onca nimeti bağışlayan, sağlıklı ömür nasip eden odur. Ayrıca bize faydası dokunmuş kişilerin yardımlarını da unutmamalı, fırsatını bulduğumuzda onlara bizler de iyilik yapmalı, yardımda bulunmalıyız. İnsan ne yaparsa karşılık bulmalıdır. İyilikte bulunan kişiye karşı nankör olmak, o iyiliği unutmak, iyilik yapanın bir daha iyilik yapmamasına sebep olur.

1 yorum:

Çok teşekkür ederim. Ödevlerim için çok yararlı bir site.

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.