Vergi Vermenin Önemi Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
VERGİ VERMEK

Vergi; devletin yine halk için çeşitli hizmet faaliyetlerinde bulunması için halktan belli bir maddiyat almasıdır. Örneğin yol yapmak için harcadığımız elektrik faturalarına bir miktar fazla borç yansıtmasıdır.

Verginin amacı tamamen halka hizmet etmektir. Bu yüzden her insanın gelirine göre vergi vermesi yasal bir zorunluluktur. Hiçbir ülkeye gökten para yağmaz. bazı ülkeler, devletin kaynaklarını kullanarak onlarla belli bir gelir elde ederek de hizmette bulunabilirler. Ancak bir devletin en önemli gelir kaynağı vergilerdir. Her insan ödemesi gereken vergiyi zamanında ödemediği sürece, bir devletin kalkınması, imar edilmesi imkansız hale gelir.

Aslında vergi vermekle, bir anlamda kendimize yatırım yapmış oluruz; çünkü ödediğimiz vergiler, bir müddet sonra bize hizmet olarak geri döner. Bu nedenle her vatandaş üzerine düşen vergiyi zamanında ödemelidir.

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.