Yalnızlık ile İlgili Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
YALNIZLIK
İnsanlara en zor gelen duygulardan birisi yalnızlıktır. Esasen yalnızlık ancak ve ancak Allah'a mahsustur. Bu yüzdendir ki insanların tek başına yaşam sürmeye çalışması çok zordur.

Herhangi bir toplumdan kendini soyutlamış, kendisini yalnız yaşamaya mahkum etmiş bir insan zamanla yalnızlığa katlanamaz hale gelir. İnsan toplumsal bir varlıktır. Toplum içinde yaşamalıdır ki bu sosyalliğinin gereksinimlerini yerine getirebilsin. Her insan, başka insanlarla konuşma, dertlerini paylaşma gereği hisseder. Bunu yaparak içinde birikmiş sıkıntılarını da hafifletmiş olur. Dertlerini sıkıntılarını kimseyle paylaşmayan kişi, o dert ve sıkıntılarının daha da büyümesine ve çekilmez bir hal almasına sebep olur.

Yalnızlık insanı olumsuz şekilde etkiler. Etkisi bir anda belli olmaz. ancak uzun süre yalnız kalmış, insanlarla olan bağını koparmış insanlar zamanla depresyon gibi rahatsızlıklarla boğuşmak zorunda kalır. Her insan arkadaşlar edinmeli, evlenmeli ve toplum içinde yaşamalıdır.

1 yorum:

Kisa ve oz

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.