İçki Öldürür Kumar Söndürür Spor Güldürür ile İlgili Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
                                 İçki Öldürür Kumar Söndürür Spor Güldürür

İçki tüm kötülüklerin anasıdır derler. İçki içen sürekli sarhoş gezen insanlar sadece kendilerine değil, başka insanlara da zarar verirler. Sarhoş olan biri, o an ne yaptığının farkında değildir. Sarhoş iken eşini öldürmüş ve kendine geldikten sonra ne yaptığının farkına varan birçok kişi olmuştur. Sarhoşken araba sürmek de son derece tehlikelidir. Ülkemizde ölümlü trafik kazalarının çoğu sarhoş olarak direksiyon başına geçmekten kaynaklanmaktadır. Bu anlamda içkinin öldürdüğünü söylemek mümkündür.

Kumar ise ocak söndüren, aile dağıtan çok kötü bir alışkanlıktır. Ailesinden kısıp kumara yatıran insanlar, ailesinin dağılmasına sebep olur. Kumarda her şeyini kaybettiği için eşinden boşanan, evlatlıktan reddedilen ve intihar eden binlerce kişi olmuş ve olmaya devam edecektir.

Oysa spor çok güzel bir alışkanlıktır. İnsanı hem sağlıklı hem dinç tutar. Spor ile uğraşan kişiler zararlı alışkanlıklar edinmezler. Daha canlı ve daha mutlu olurlar. Bu nedenle her insan sporu bir alışkanlık haline getirmeli ve sağlıklı, mutlu yaşamayı bilmelidir.

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.