Kar ile İlgili Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
                                                                      Kar
   Doğa olaylarının en güzellerinden birisi de kardır. Kar, insanlara her zaman mutluluk vermiştir. Özellikler çocukların en büyük eğlencesi, en büyük hayalidir. Çocuklar bir yıl boyunca karın yağmasını, kardan adam yapmayı, kartopu oynamayı, karda kaymayı veya yuvarlanmayı dört gözle beklerler.

   Bir sabah uyanıp da pencereden dışarı bakıp bembeyaz örtüyü gördüklerinde büyük bir heyecan ve sevince kapılırlar. Kar sadece çocuklara değil, büyükler için bile sevinç kaynağıdır. Trafik konusunda çeşitli problemler yaratsa da neşesi, sıkıntısından daha güzeldir. Karın, insanlar ve doğa için de büyük yararları vardır. Bilindiği gibi kışın dağlara yağan karlar ilkbaharda erimeye ve coşkun dereler oluşturmaya başlar. Bu dereler barajları, gölleri, göletleri doldurur, böylece hem ülkenin elektrik ihtiyacı hem de sulama ihtiyacı giderilmiş olur. Yağmur suları  toprak tarafından çabucak emilemez. Bu yüzden bu suların çoğu kısa sürede denizlere dökülür ve toprağa işlemez. Oysa yere düşen kar yavaş yavaş eridiğinden, eriyen suların büyük bir kısmı toprağın altına gider. Ve bitkiler için yıl boyunca besin kaynağı olur.

   Karın diğer bir faydası da mikropları öldürmesidir. Toprak kar ile örtüldüğünde zararlı mikropların çoğu ölür ve böylece hastalıklar gözle görülür derecede azalır. 

6 yorum

hiç begenmedimm

Bence güzel olmuş adsız (Sen her kimsen), yani ben çok beğendim!

güzel değil

Beğenmedim

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.