Kardeş Sevgisi ile İlgili Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
                                                                  Kardeş Sevgisi

  İnsana, anne ve babadan sonra en yakın olan kişiler kardeşlerdir. Kardeşin kardeşe duyduğu sevgide yalan, sahtekarlık yoktur. Kişi, kardeşini gerçekten tüm samimi duyguları ile sever ve ona sımsıkı bağlıdır. Eloğlu gelip geçicidir, bugün vardır yarın yoktur. dost veya arkadaş bildiğimiz kimseler zor zamanlarımızda bizi bırakıp gidebilir; ancak kardeşlerimiz böyle bir şeyi asla yapmaz, yapamaz.

   Et tırnaktan ayrılmaz diye bir söz vardır. İşte kardeşler, et ile tırnak gibidir. Birbirinden kopacak olsalar büyük bir acı duyulur. Kardeş sevgisi, Allah'ın insanlara bahşettiği bir sevgidir. Doğaldır, kendiliğinden gelişir. Gerek aynı kandan, aynı candan var edilmiş olmak, gerekse de yıllar boyu beraber yaşamak, acıyı da tatlıyı da beraber paylaşmak bu sevgi bağını daha da güçlendirmiştir. Kardeşler arasında arada bir kavgaların, tartışmaların yaşanması gayet normaldir. Ancak aralarında küskünlüklerin yaşanmaması gerekir. Bir kardeşin bir kardeşe küsmesi, onunla irtibatı koparması ve düşman kesilmesi olacak bir şey değildir.

   Kardeşler birbirine daima muhtaçtır. en zor günlerinde birbirinin yardımına koşacak, birbirini destekleyecek olanlar yine onlardır. Bu nedenle her insan içinde kardeş sevgisini büyütmeli ve kardeşlerine daima sahip çıkarak onları sevmelidir. İnsanların en büyük sırdaşları yine kardeşlerdir. Çoğu sırrımızı anne veya babamızla paylaşamayız ama kardeşlerimize, abilerimize veya ablalarımıza en gizli sırrımızı bile anlatabiliriz.

2 yorum

teşekkürler yardımcı oldunuz

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.