Kitle İletişim Araçları ile İlgili Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
                                                            Kitle İletişim Araçlarını

İnsanlar arasında bilgi ve haber paylaşımının yapılmasını sağlayan varlıklar, kitle iletişim araçları olarak tanımlanabilir. Kitle iletişim araçlarının hayatımızdaki önemi büyüktür. Hayatımızda en çok kullandığımız kitle iletişim araçları telefon, televizyon, bilgisayar-internet, posta, radyo, gazete, sosyal medya platformları (Facebook, Twitter vb.) mektup ve dilekçelerdir.

Tüm bu araçlar, en uzaktaki bir yerden bile bilgi ve haber almamızı veya vermemizi sağlar. Eskiden insanlar arası iletişim ya insanlar yolu ile ya da güvercin ve benzeri yollarla yapılırdı. Bir ülkede meydana gelen bir olay, başka bir ülke tarafından ya hiç duyulmaz ya da aylar sonra duyulurdu. Oysa günümüzde, değil dünyanın herhangi bir ucunda, uzayda var olan gelişmelerden bile anında haberdar olabiliyoruz. Gurbetteki yakınlarımızla görüntülü olarak konuşabiliyor, görüşebiliyoruz. Dünyada olup biten her şeyi biliyor ve istediğimiz zaman takip edebiliyoruz. Bilgisayarlar, her türlü bilgiyi anında önümüze serebiliyor. Tüm bu kitle iletişim araçları hayatımızı fazlası ile kolaylaştırıyor. Durmadan gelişen teknoloji, her seferinde daha yararlı, daha işlevli bir nimeti sunuyor bize.

Elbette bu kadar yararları olan kitle iletişim araçlarını doğru kullanmak gerekir. Günümüzde herhangi bir sosyal medya platformundan yapılan yalan bir haber, birçok insanı inandırabiliyor. İnternet, tam bir bilgi çöplüğü haline gelmiş durumda. Kime, neye inanacağımızı bilemez hale gelmişiz. 

4 yorum

Soylesi yokmuya

Merhaba, genel olarak değil; ama cep telefonları ile ilgili söyleşi var. Aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Siz de bir iki tane kitle iletişim aracını eklersiniz olur biter. Kolay gelsin. Link şu:
http://www.kompozisyon.org/2017/09/cep-telefonunun-gunluk-hayatmza-sagladg.html

Söyleşi ile kompozisyon aynı zaten

Güzel bir site

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.