Kış Mevsimi ile İlgili Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
                                                                         Kış

Kış mevsimi, doğanın bir anlamda ölümü, bir anlamda da tekrar ve daha güçlü bir şekilde dirilmek için dinlenmesi olarak kabul edilebilir. Yıl boyunca görevini en iyi şekilde yerine getiren bitkiler, kış ayı ile birlikte üzerindeki tüm yorgunluğu atar ve uzun bir dinlenme molası verirler. Bu dinlenme, bahar ayında gerçekleşecek olan yeniden dirilmenin belirtisidir.

Kış mevsimi dünyadaki bazı bölgelerin sıcaklık seviyesinin düşmesi, karların yağması, havaların soğuması demektir. Ülkemizde 21 Aralık tarihinde başlamakta ve 21 Mart gününde de sona erip yerini ilkbahara bırakmaktadır. Kış mevsimi, birçok meyve ve sebzenin bulunmaması anlamına gelir. Bu mevsimde genellikle turunçgiller gibi meyveler yetişir. Ülkemizde kış ayında tükettiğimiz bazı meyve ve sebzeler de ya dışarıdan ithal edilmektedir ya da seralarda yetiştirilmektedir.

Kışın en güzel yanı karın yağmasıdır. Kar, insanlar için ayrı bir önem ifade eder. Neredeyse her insan için mutluluk ve heyecan kaynağıdır. Bu mevsimde, havaların soğuk geçmesi çeşitli olumsuzluklara da sebep olmaktadır. Örneğin kışın yakacak sorunu olanlar, kötü hava koşulları ile karşı karşıya kalmaktadır. Ülkemizin her bölgesinde kış mevsimi yaşanmasına rağmen özellikle doğu Anadolu Bölgesinde bu mevsim çok sert geçer. Bazen altı yedi ay boyunca karın yerde kaldığı bile olur.

1 yorum:

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.