Matematiğin Önemi ile İlgili Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
                                                         Matematiğin Önemi

Matematik en zor derslerden birisidir; ancak hayatımızdaki önemi de o kadar büyüktür. Matematiği hayatımızın her alanında kullanabiliriz. Bu nedenle bu derse önem vermek, sadece yazılılardan yüksek puan almak için değil, gerçekten öğrenmek için çalışmak gerekir.

Hayatımızdaki basit gibi görünen birçok iş ve işlemi matematik bilgisi sayesinde yaparız. Örneğin alışverişlerimizde ne kadar para ödememiz, ne kadarını geri almamız gerektiğini matematik sayesinde hesaplarız. Tabi bunlar sadece bizim gündelik hayatta kullandığımız basit işlemlerdir. Matematik inşaat alanında, tıp ve teknoloji alanında, astronomide ve daha birçok alanda etkin olarak kullanılmaktadır.

Bilimin bu kadar ilerlemesinin bir sebebi de matematiktir. Matematikten korkmayıp, ona azimle çalışırsak hepimiz bu derste gayet başarılı olabiliriz. Yeter ki azimli bir şekilde çalışalım ve asla pes etmeyelim.

2 yorum

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.