Mehmet Akif Ersoy'a Mektup

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
Sayın Mehmet Akif ERSOY,

Bu mektubu hem Türk milleti adına size bir teşekkür bildirmek hem de o dönemdeki duygu ve düşüncelerinize tercüman olmak için yazıyorum. Biliyor musunuz, sizin yazdığınız İstiklal Marşı'nı ülkemizde okumaya devam ediyoruz. Hem de tüm içtenliğimiz ve sevgimizle. Öyle bir marş yazmışsınız ki onu okurken adeta içimiz titriyor ve kendimizi milli duyguların etkisine bırakmaktan alıkoyamıyoruz.

Diyorlar ki Mehmet Akif büyük bir şairdir. Evet, siz gerçekten hem çok büyük bir şair hem de gerçek bir vatanperversiniz. Bunu anlamak için yazdığınız marşı okumak bile yeterlidir. Cesareti, bağımsızlığı, Allah aşkını, toprakların kutsallığını, şehitliğin mertebesini, Batı dünyasının çirkefliğini hep bir arada harmanlamış ve bizlere sunmuşsunuz. Bize böyle güzel duygular yaşama fırsatı verdiğiniz için size minnettarız.

Her sene sizi saygı ile anıyor ve şiirlerinizi okuyarak sizi daha güzel bir şekilde yad etmeye çalışıyoruz. Sizin için özel anma günümüz bile var. İçiniz rahat olsun, kıymetinizi hep bildik, sizi anladık ve yolunuzdan gitmeye çalışıyoruz. Saygılarımla.

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.