Nasrettin Hocaya Mektup

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
Değerli Nasrettin Hoca,

Senin yaşadığın dönemle benim yaşadığım dönem arasında yüzlerce yıl var. Ancak inan seni hala günümüzde yaşıyormuşsun gibi tanıyor ve seviyoruz. Arkanda büyük eserler bıraktın. Senin yazdığın ve atfedilerek yazılan fıkralar sayesinde asırlardır gülüyoruz ve asırlarca da yaşamaya devam edeceğiz.

Hayatımızı renklendirdiğin için, bizi güldürürken düşündürüp; düşündürürken de güldürdüğün için çok teşekkür ederiz. Senin keskin zekana Türk milleti olarak hayran kalıyoruz. Toplumdaki düzensizlikleri güldürerek anlatmana bayılıyoruz. Her fıkran bizim için bir ders, bizim için bir öğüttür. Bir atasözü niteliğindedir ve çoğu bir ansiklopedinin veremeyeceği bilgileri vermektedir.

Seninle imkansızlıkları başardık. Yeri geldi kazanı doğurttuk, yeri geldi ipe un serdik. Milletin ağzını büzemedik; ama büzemeyeceğimizi öğrendik. Göle maya çalacak kadar büyük umutlar edindik. Hayallerimizden asla vazgeçmedik. İyi ki yaşamışsın. Ellerinden öpüyor, saygılarımı sunuyorum.

2 yorum

Off ya daha kısa olsaydı

Tşk çok yardımcı oldu...☺😊

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.